Četnické humoresky opět na obrazovkách! Od 13. 8. 2017 je bude Česká televize opět vysílat každou neděli po osmé hodině večer. Začíná se prvním dílem Slepice versus Slepička, 13. srpna ve 20:15.
Přinášíme smutnou zprávu, že dnes zemřel herec Michal Pavlata. Tento známý herec a ještě známější hlas z mnoha českých verzí zahraničních filmů a seriálů se objevil i v jedné z epizodních rolí seriálu Četnické humoresky, konkrétně v třicáté páté epizodě nazvané „Skokan“.
Velitel brněnské pátračky Karel Arazím je zemským velitelem donucen přijmout na pátračku a jmenovat svým zástupcem Leopolda Skrčílka, synovce generálního velitele četnictva. Dosavadní zástupce Josef Ambrož chápe, že musí ustoupit, a že Arazím dělal co mohl, ale stejně se stává Skrčílek mezi četníky hodně neoblíbeným již před svým příchodem.
Na statku bratří Filipa a mladšího Josefa Kalouskových umírá filipova dlouhodobě nemocná manželka Růžena. Ještě před svou smrtí mu děkuje za to jak se o ni staral a lituje toho, že mu nemohla dát syna. Mrzí ji to i proto, že ani Josef nemá manželku a děti a tak nebude mít kdo statek zdědit. Filipovi proto sděluje, že by jí nevadilo, pokud by si po její smrti vzal mladou děvečku Boženu. Božena se však schází s čeledínem Rudolfem a občas za ní „zaskočí“ i bratr Josef.
Pokud Vás zajímá, jak to nakonec s Boženou dopadne a jak Arazím vyřeší nahlášené znásilnění mladíka jeho třemi kamarádkami při cestě z taneční zábavy, sledujte třicátý první díl seriálu nazvaný „Dědic“.
Hraběti Koutníkovi z Hnízdova někdo usiluje o život. Výbuch jezírka, ve kterém rybaří, pokusem o vraždu evidentně není a Arazím s Jarým rychle odhalí, že se jednalo o klukovinu. Na zámek se však vrací ještě tentýž večer a výstřel z pistole, který jen těsně hraběte mine již za klukovinu považovat nelze. Vše se navíc ještě více zamotává připravovanými zásnubami s maďarskou šlechtičnou, grófkou Eržikou Golgócyiovou.
Pokud Vás zajímá, kdo zastřelil mladou ženu v parku, kdo chce hraběte zabít a odkud zná Arazím maďarskou šlechtičnu Golgócyiovou, podívejte se na dvacátý devátý díl seriálu nazvaný Pamlsek.
Dnes jsme doplnili chybějící online video dvacáté osmé epizody seriálu Četnické humoresky s názvem „Rýhonosec řepný“. Video najdete na adrese www.cetnickehumoresky.cz/online-videa/dil-dvacaty-osmy-ryhonosec-repny/
Nově najdete na stránkách abecední přehled herců a hereček seriálu podle jmén. Vedle již existujícího přehledu postav, kde najdete přehled řazený dle jména postavy v seriálu, je tento seznam řazen podle příjmení a jmen herců. Možná Vás až překvapí, jak známí herci se objevují v epizodních roličkách seriálu (Marián Labuda, Oldřich Vízner, Jiřina Bohdalová, Oldřich Lipský…).
10. ledna 2016 oslavil představitel jedné z hlavních rolí seriálu Četnické Humoresky Tomáš Töpfer 65 let. K jeho narozeninám mu přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a ještě mnoho tak dobře ztvárněných rolí jako je vrchní strážmistr Karel Arazím.
Od nového roku se mění den vysílání Četnických humoresek. Zatímco v minulém roce 2015 byly humoresky vysílány v neděli, nyní budou další díly vysílány vždy v pátek. Čas i program zůstává stejný – tedy 20 hodin a program ČT1. Prvním dílem vysílaným v novém roce bude dvacátý díl „Táta“ v pátek 8. ledna.
Dnes vyšel na Technetu (idnes) zajímavý článek z historie četnictva, konkrétně o činnosti leteckých hlídek. Pokud se o historii četnictva zajímáte, určitě vás bude zajímat.
Vznik policejního letectva je u nás datován až do poloviny 30. let. A jak už předchozí odstavec naznačil, nebylo to ani tak kvůli honění pachatelů násilných trestných činů, pátrací činnosti nebo pomoci při živelných katastrofách, i když o tom všem se samozřejmě také uvažovalo. Tím primárním důvodem bylo narušování našeho vzdušného prostoru z německé a také maďarské strany, které se od nástupu Hitlera k moci roku 1933 stávalo stále intenzivnějším. Většinou se jednalo o fotoprůzkumné lety realizované civilními stroji bez vojenského označení. Naše policejní letectvo pak mělo vykonávat hotovostní vzlety proti narušitelům, tedy obdobný úkol, jaký u nás od 50. let plnily letecké jednotky PVOS (protivzdušná obrana státu). Celý článek…
Doplnili jsme stránky o přehled hodnostního označení československého četnictva – zatím tedy jen hodnosti používané v letech 1937 – 39. Další (z předchozích let) doplníme brzy! Celý článek…